Właściwa temperatura w lodówce
 
   Dziś trudno sobie wyobrazić, by w naszej kuchni nie było lodówki. Aby nam dobrze służyła nie wystarczy kupić dobrego czy drogiego sprzętu i liczyć, że sam sobie będzie radził. Oto kilka informacji jak korzystać z lodówki z korzyścią dla przechowywanych produktów, naszej kieszeni i długowieczności samej lodówki.

Przede wszystkim czy wiemy jaka temperatura w lodówce jest optymalna?
Zadaniem lodówki jest schładzanie, a zamrażarki – zamrażanie. Ustawianie zatem bardzo niskiej temperatury w lodówce to zły pomysł z dwóch powodów: nie będzie to służyć produktom i będzie nas to nadmiernie kosztować na rachunku za prąd.

Jaka jest optymalna temperatura w lodówce ?
Zbyt wysoka temperatura w lodówce to możliwy rozwój bakterii, zbyt niska może doprowadzić do zamrażania, to może uszkodzić niektóre produkty?

Temperatura w lodówce powinna być wyższa od zera ale nie więcej niż 5 st. C.
Specjaliście twierdzą, że optymalna temperatura to 2 st.C.
Oczywiście jeśli ustawimy 2 st.C. to nie znaczy, że na każdej półce będzie identyczna temperatura. Trzeba wziąć pod uwagę fizykę.

Jak rozmieścić żywność w lodówce?
We współczesnych lodówkach mamy strefy chłodzenia często oznaczone ikonografią mówiącą nam jakie produkty najlepiej przechowywać w danym miejscu.
Półki na drzwiach – najcieplejsze miejsce nawet powyżej 10 st.C. – tu trzymamy majonezy, musztardy ketchupy, napoje, itp.

Górne półki – temperatura może osiągać tu nawet 7-8 st.C. – tu warto trzymać produkty puszkowane, szczelnie zamknięte, z długim terminem ważności.

Środkowe półki – temperatura ok. 4-5 st.C. – tu można trzymać wędliny, sery

Dolna półka nad pojemnikiem/szufladą – temperatura najniższa 2 st.C. – to miejsce dla ryb, mięsa, które wkrótce będą użyte.

Dolny pojemnik/szuflada – tu temperatura może osiągać 7-8 st.C. a dodatkowo w nowszych lodówkach może to być pojemnik zachowujący niską wilgotność powietrza. Warto więc w nim umieścić warzywa, owoce.

Utrzymanie prawidłowej temperatury w lodówce?
Aby pomóc lodówce utrzymać prawidłową temperaturę bez nadmiernego wysiłku, należy stosownie rozłożyć produkty. Produkty powinny być układane dość luźno, nie stykać się ze sobą ani ściankami bocznymi lodówki i ścianką tylną. Również wkładanie produktów żywnościowych do pojemników jest korzystne, także dla zachowania świeżości, zapobiega wysychaniu i mieszaniu się zapachów.
Do lodówki nie wkładamy gorących, a nawet ciepłych rzeczy ! To może nawet uszkodzić lodówkę. Warto co jakiś czas rozmrozić lodówkę i ją umyć.
Pamiętajmy o ustawianiu właściwych temperatur na termostacie. Mamy lodówki z jednym lub dwoma termostatami. Termostat lodówki daje nam regulację między 2 – 8 st.C.
Termostat zamrażarki zwykle daje nam regulację między -6 a -24 st.C.
Pisaliśmy wyżej o optymalnej temperaturze dla lodówki, dla zamrażarki to -18 st.C.

Mamy nadzieję, że przydadzą się Państwu te informacje.
 
NAPRAWA SPRZĘTU AGD
 
SERWIS PRALEK SERWIS ZMYWAREK SERWIS SUSZAREK DO UBRAŃ SERWIS LODÓWEK I ZAMRAŻAREK SERWIS PIEKARNIKÓW ELEKTRYCZNYCH SERWIS KUCHENEK MIKROFALOWYCH SERWIS PŁYT INDUKCYJNYCH SERWIS PŁYT CERAMICZNYCH SERWIS PŁYT GAZOWYCH SERWIS EKSPRESÓW DO KAWY SERWIS DROBNEGO AGD MONTAŻ URZĄDZEŃ AGD
NAJNOWSZE USŁUGI -
 
Płyta indukcyjna Samsung – tani serwis – Bemowo, Wola, Żoliborz, Bielany, Warszawa

Specjalizujemy się w ekonomicznych naprawach płyt indukcyjnych. Wiemy, że naprawa płyty grzewczej nie musi być kosztowna, jeśli serwisant precyzyjnie zlokalizuje usterkę i wymieni tylko te

Zmywarka Amica – pompa się nie wyłącza – serwis AGD Warszawa

Powodów niewyłączającej się pompy może być kilka: zablokowany wirnik, zablokowany pływak, usterka modułu sterowania. Każdy model jest inny, wiele awarii jest trudnych do zdiagnozowania bez

Serwis suszarek automatycznych Electrolux – Praga Północ, Praga Południe, Warszawa

Naprawiamy urządzenia marki Electrolux, specjalizujemy się zwłaszcza w serwisie pralek, pralko-suszarek i suszarek automatycznych. Serwisujemy suszarki do zabudowy oraz wolnostojące.Uporamy się z zapchanym filtrem, zużytymi

Płyty gazowe do zabudowy Bosch – naprawa z dojazdem – Ursus, Włochy, Warszawa

Dojeżdżamy do Klienta, gdzie przeprowadzamy profesjonalną ekspertyzę płyt gazowo-elektrycznych w zabudowie oraz kuchenek wolnostojących marki BOSCH. Dokładnie sprawdzamy stan techniczny płyty, lokalizujemy usterki i proponujemy

Wymiana płyty ceramicznej Amica – montaż, utylizacja – Mokotów, Wilanów, Ursynów, Warszawa

Oferujemy usługi montażowe autoryzowane przez firmę Amica. Specjalizujemy się w instalowaniu ceramicznych i indukcyjnych płyt grzewczych do zabudowy oraz kuchenek wolnostojących. Szczególną uwagę poświęcamy prawidłowemu

Ekspres do kawy – części zamienne – Praga Południe, Wawer, Rembertów, Warszawa

Regularnie sprowadzamy części zamienne do wszystkich firm i modeli ekspresów automatycznych, ciśnieniowych i przelewowych:  Delonghi, Jura, Saeco, Melitta, Philips, Siemens, Amica, Krups i wielu innych!

​Regeneracja kuchenek mikrofalowych – Śródmieście, Wola, Żoliborz, Warszawa

Naprawiamy zarówno najnowsze, jak i wycofane już z produkcji modele kuchenek mikrofalowych. Serwisujemy mikrofalówki do zabudowy i wolnostojące. Gdy Klient zaakceptuje diagnozę usterki i wycenę serwisu,

Autoryzowany serwis płyt ceramicznych Siemens – Warszawa, Ursus, Włochy, Ochota

Jeśli Twoja płyta ceramiczna marki Siemens uległa awarii i zależy Ci na szybkiej naprawie, polecamy usługi naszego serwisu. Potraktujemy Państwa zgłoszenie priorytetowo i zarezerwujemy dla